Les Higiena

Jak utrzymać higienę w restauracyjnej kuchni?

Jesteś w: Jak utrzymać higienę w restauracyjnej kuchni?

Prowadzenie pysznej restauracji na poziomie wiąże się nie tylko z komponowaniem wyśmienitych posiłków. Ich smak zależy od produktów wysokiej jakości, dobrego zaopatrzenia oraz sprzętu. Ogromne znaczenie w gastronomii ma również higiena i czystość w restauracyjnej kuchni. W przypadku braku ich zachowania, restauracja może zostać zamknięta. Jakich środków chemii profesjonalnej nie może zabraknąć w lokalu gastronomicznym?



Mycie powierzchni a kontakt z żywnością

W restauracyjnej kuchni kontakt z jedzeniem mają stoły i blaty, a także naczynia. Ważne jest, aby środki myjące nie tylko skutecznie walczyły z brudem, ale przede wszystkim były bezpieczne w kontakcie z żywnością.

Barion DR to środek przeznaczony do mycia zarówno maszyn, jak i wyposażenia gastronomicznego, ścian oraz posadzek. Preparat biobójczy skutecznie usuwa zabrudzenia pochodzenia roślinnego, a także zwierzęcego.

Środki do mycia naczyń

Niezwykle istotne jest, aby w czystości zostały wszelkie naczynia, na których jest podawane jedzenie i napoje dla gości. Środki do mycia naczyń można podzielić na dwie grupy: środki do mycia ręcznego oraz środki do zmywarek gastronomicznych.

Środki do mycia ręcznego to specjalnie skoncentrowane płyny, które efektywnie zmywają resztki jedzenia oraz wszelkie osady. Preparaty są sprzedawane w kilku litrowych pojemnikach, a środki są niezwykle wydajne. Płyn LUMEX EL nie pozostawia na naczyniu zacieków, dzięki łatwemu spłukiwaniu.

Środki do zmywarek to tabletki zapewniające czystość oraz połysk naczyń bez smug. Płyny do zmywarek zawierają silne właściwości myjące, dbając o nieskazitelną czystość, a specjalna formuła zapewnia ochronę szkła, porcelany oraz innych tworzyw sztucznych.

Naczynia szklane takie jak kieliszki czy szklanki powinny charakteryzować się wysokim połyskiem. W tym celu używa się nabłyszczacza do zmywarek, który radzi sobie nawet w twardej wodzie.

Warto również zaopatrzyć kuchnię w preparaty odkamieniające do zmywarek gastronomicznych, dzięki którym urządzenie będzie sprawne, a zanieczyszczenia się w niej gromadzące zostaną skutecznie usunięte.

Jak zadbać o ekspres do kawy?

Z pomocą przychodzą środki przeznaczone do odkamieniania ekspresów kawowych. Ekspres do kawy należy regularnie poddawać procesowi odkamieniania, który pozytywnie wpływa nie tylko na pracę urządzenia, ale przede wszystkim na sam smak kawy.

 

Zadbaj o higienę w kuchni restauracyjnej

 

W ofercie sklepu leshigiena.pl znajdziesz profesjonalną chemię, między innymi środki czystości dla gastronomii. Jesteśmy dystrybutorem preparatów myjących, dezynfekujących oraz maszyn.

Pozostałe w dziale
Produkcja i higiena w przemyśle spożywczym jest ściśle regulowana przez przepisy. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej oraz polskiego prawa żywnościowego odpowiedzialność za bezpieczeństwo zdrowotne żyw…
W Operze Nova 6 czerwca 2022 roku odbyła się uroczysta gala finałowa rankingu Złota Setka Pomorza i Kujaw 2021. Podczas uroczystości wręczono nagrody wyróżnionym przedsiębiorstwom działającym w region…
Środki chemii gospodarczej są dedykowane dla gospodarstw domowych, natomiast chemia profesjonalna została stworzona z myślą o przedsiębiorstwach na skalę przemysłową takich jak restauracje, hotele czy…
Prowadzenie pysznej restauracji na poziomie wiąże się nie tylko z komponowaniem wyśmienitych posiłków. Ich smak zależy od produktów wysokiej jakości, dobrego zaopatrzenia oraz sprzętu. Ogromne znaczen…
Do wysokiego standardu hotelu zalicza się nie tylko wyjątkowe aranżacje wnętrz i wykwintne jedzenie, ale przede wszystkim poziom sanitarnej czystości oraz porządku. Higiena to decydujący czynnik, mają…