Les Higiena

Czego potrzebujesz, aby twój hotel spełniał najwyższy standard jakości?

Jesteś w: Czego potrzebujesz, aby twój hotel spełniał najwyższy standard jakości?

Drobne rzeczy, które podwyższą standard łazienki twojego hotelu.

Wiele hoteli na świecie (chociaż nie w każdym kraju) stosuje system gwiazdek jako oznaczenie stopnia jakości hotelu. Również polskie pensjonaty muszą spełniać pewne wymagania, aby klient mógł spodziewać się konkretnego standardu. Takie kryteria są jasno wyszczególnione w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z 2011 r. Z racji tego, że jest to długi dokument, który wymaga poświęcenia czasu na przeanalizowanie go, to postanowiliśmy wam pomóc i w punktach krótko omówić, czego potrzebujecie, np. w łazience swojego hotelu.

 
Niezbędnik każdej gwiazdki

Każdy hotel, niezależnie od ilości gwiazdek, musi posiadać mydełko toaletowe lub dozownik do płynnego mydła w odpowiedniej ilości, aby w każdym pokoju znajdowały się takie akcesoria dla przynajmniej jednej osoby. Wymagane są tam także ręczniki, kubeczki jednorazowe oraz torby higieniczne na zużyte przybory toaletowe. Inne elementy, które zostaną jeszcze omówione dla hoteli o wyższych standardach, są nieobowiązkowe dla hoteli 1- i 2-gwiazdkowych. 

Hotele 3-gwiazdkowe

Poza powyższym wyposażeniem te bardziej luksusowe miejsca noclegowe muszą posiadać również akcesoria do czyszczenia ubrań i butów oraz igielnik, czyli zestaw do podstawowego szycia. Prawie każdy jest w stanie zrozumieć frustrację klienta, który przybył do hotelu w odświętnym stroju, spieszył się na ważne spotkanie, a nagle pojawiła się dziurka w jego koszuli. Bez igły i nici nie byłoby szansy na szybkie rozwiązanie problemu. W hotelu cieszącym się trzema gwiazdkami nie może również zbraknąć ręcznika kąpielowego czy suszarki do rąk. Można ją jednak zamienić na ręczniki jednorazowego użycia. Jeśli jednak zdecydujemy się na opcję papierową, to nie możemy zapomnieć o koszu na tego typu odpadki. Niezbędny okazuje się być także wieszak na ubrania. Na naszej stronie znajdziesz klasyczny, czarny wieszak, który będzie pasował do każdego wnętrza (w tym również do łazienki).


Hotele 4-gwiazdkowe i 5-gwiazdkowe

Hotele najwyższej klasy muszą oczywiście posiadać wszystkie wymienione już artykuły łazienkowe a dodatkowo jeszcze wiele innych, m.in. suszarkę do włosów czy szlafrok kąpielowy z frotty.


A inne dodatki?

W obecnych czasach w hotelu warto również zapewnić gościom płyny do dezynfekcji rąk a dla umilenia pobytu odświeżacze powietrza. Czyż wizja hotelu, który na wejściu wita swoich klientów zapachem morskiej bryzy lub orzeźwiającej cytryny, nie jest przyjemna?

 

 Sprawdź naszą ofertę kosmetyków hotelowych 
 Pozostałe w dziale
27 października 2022 roku poznaliśmy laureatów II edycji Konkursu GOZpodarz 2022. Podczas II Kongresu GOZpodarka – ciepłownictwo przyszłości nagrodzeni zostali przedsiębiorcy oraz organizacje.
Ochronne rękawice sprawdzą się zarówno w domu, jak i w pracy. Rękawiczki jednorazowe zapewniają bezpieczeństwo oraz pomagają utrzymać higienę i czystość wszędzie tam, gdzie jest to istotne, czyli na p…
Branża gastronomiczna i hotelarska znowu odżyła, jednak teraz jak nigdy ważne jest dbanie o prawidłową higienę i dezynfekcję zarówno pomieszczeń kuchennych, jak i restauracyjnych. Stosowanie się do za…
Utrzymanie czystości powinno być priorytetem każdej firmy, niezależnie od rodzaju jej działalności, nie tylko ze względu na zasady BHP. Uniwersalne środki czystości dostępne we większości sklepów nie …
Branża HoReCa to określenie używane w odniesieniu do sektora hotelarskiego i gastronomicznego. Jest skrótem od słów pochodzących z języka angielskiego (Hotel, Restaurant, Catering/Café). Pod pojęciem …