Les Higiena

Drzwi otwarte

Jesteś w: Drzwi otwarte

W dniu 24.11 w Bydgoszczy odbyły się drzwi otwarte Fabryki Lloyda. Serdecznie zapraszamy do krótkiej relacji. Les Higiena odpowiada za renowację tych historycznych budynków.Budynek ul. Fordońskiej 156 przez wiele lat służyła zarówno jako hala produkcyjna bydgoskim stoczniowcom jak i później Bydgoskiemu Towarzystwu Żeglugi Holowniczej. Fabryka produkowała m.in. kotły parowe, żurawie, różnego rodzaju konstrukcje stalowe i łańcuchy holownicze, wyspecjalizowała się też w urządzeniach do wyposażenia... gorzelni. Od sierpnia 2016 budynek przechodzi remont konserwatorski.

Jak wspomina właściciel  Łukasz Gliński: W pierwszej kolejności konieczne było rozebranie zniszczonego dachu. Zaplanowaliśmy wymianę konstrukcji, poszycia i odtworzenie świetlików. Chcemy też przemurować i wzmocnić ściany szczytowe. To pierwszy etap renowacji, który potrwa do końca roku.

W tych historycznych budynkach powstała między innymi barka "Lemara" to właśnie dzieło stoczni. Być może starsi bydgoszczanie mogą pamiętać także barkę "Carmen", która była niemalże symbolem Bydgoszczy. Niestety, w latach 60. została zezłomowana. 

Na ten moment pierwsza cześć budowy została zakończona i zamknięta przed okresem zimowym. W raz z nastaniem wiosny podjęte zostaną kolejne działania oraz... decyzje co powstanie w tym historycznym miejscu. 

Po więcej informacji zapraszamy też na facebookowy fanpage Renowacji. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia niezwykłych zdjęć, które powstały przy tej okazji:

Pozostałe w dziale
 24.01.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w Fabryce Lloyda. "Drzwi Otwarte w Fabryce Lloyda - wnętrze przed nową aranżacją" Goście mogli obejrzeć obiekt z zewnątrz, oraz zwiedzić halę główną. Przewo…
W dniu 24.11 w Bydgoszczy odbyły się drzwi otwarte Fabryki Lloyda. Serdecznie zapraszamy do krótkiej relacji. Les Higiena odpowiada za renowację tych historycznych budynków.